Tato fotogalerie je prázdná.

Poloha na mapě

 

Zajímavosti v okolí

 

 

Ubytování v okolí

 

 

Naučnou stezkou pod Křížovým vrchem v Adršpachu

Skalní útvary roztodivných tvarů, křížová cesta, daleké výhledy i domov ptactva. To je Křížový vrch u obce Adršpach, zajímavé místo doplněné naučnou stezkou.

Naučná stezka pro děti i dospělé

Cesta začíná na rozcestí nedaleko turistického informačního centra Adršpašské skály a parkoviště, v blízkosti zastávky ČD. Vykročíte odtud po žluté turistické značce, jež vás zavede až ke strmému Křížovému vrchu se skalnatým vrcholem a několika skalními věžemi, vzdálenému asi jeden kilometr. Pod Křížovým vrchem prochází naučná stezka s informačními tabulemi, obohacenými o interaktivní prvky, takže jim porozumí i děti. Jsou věnovány rostlinám, zvířatům, neživé přírodě i vlivu člověka na přírodu. Většina trasy stezky, která byla otevřena v říjnu roku 2015, vede lesem. Má celkem šest zastavení a je na ní umístěno několik laviček. Ta na jejím konci nabízí posezení s pěkným výhledem na skalní město Adršpach.

 

Cestou poutníků

Procházku naučnou stezkou můžete spojit s výstupem na Křížový vrch. Své jméno dostal podle křížové cesty, vybudována zde již v 17. století. Jednotlivá zastavení Krista zobrazují litinové reliéfy zasazené do skalních útvarů. Cesta je zakončena křížem z roku 1857, umístěným na vyhlídkové plošině, která nabízí pěkný pohled na Adršpašské skály, Zdoňov, Javoří a Soví hory, Mirošovské stěny a za dobré viditelnosti lze spatřit také Krkonoše.

 

Popis trasy

Dolní Adršpach, rozcestí u IC Adršpašské skály - Křížový vrch – Dolní Adršpach

 

Délka a náročnost trasy

Jedná se o nenáročnou trasu dlouhou necelé 3 km.

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek, neděle:
08:00 - 19:00
+420 491 005 805
+420 608 608 677

 

Doporučujeme

 

Certifikáty a ocenění