Fotogalerie

/album/fotogalerie19/zastaveni-krizove-cesty-jpg/
/album/fotogalerie19/kriz-na-krizovem-vrchu-jpg/
/album/fotogalerie19/vyhled-z-krizoveho-vrchu-jpg/
/album/fotogalerie19/krizova-cesta-jpg/
/album/fotogalerie19/vrchol-krizoveho-vrchu-jpg/
/album/fotogalerie19/cesta-kolem-krizoveho-vrchu-jpg/

Poloha na mapě

Křížový vrch - Adršpach, Adršpašské skály

Křížový vrch, původním názvem Rozsochatec někdy také nazývaný Křížová cesta, naleznete přibližně 1 km od Dolního Adršpachu, naproti skalnímu městu Adršpach.

 

FOTO: panoramio.cz

Výhled až na Krkonoše

Křížový vrch se tyčí do výšky 667 m. n. m. a je z něj opravdu krásný výhled do celého okolí. Na vrchol se dostanete po nově rekonstruované křížové cestě, jejíž historie sahá až do 17. století. Litinová křížová cesta je formou basreliérů zasazena do skal lemujících stezku. Při cestě na vrchol budete na některých místech překonávat do skal vytesaná schodiště a stupy a příkré dřevěné schody. Na vrcholu naleznete železný kříž z roku 1857 na pískovcovém podstavci s plastikami svaté Anny, Josefa a Jana Nepomuckého. Z vrcholu se Vám naskytne krásný výhled na Adršpašské skály a za hezkého počasí dohlédnete i do Krkonoš.

 

Přístupnost

na Křížový vrch se můžete vydat kdykoliv v průběhu roku. Trasa začíná v Dolním Adršpachu u Hotelu Lesní zátiší, kde se nachází rozcestí turistických značek, začíná také žlutá turistická značka, která Vás dovede na Křížový vrch. Z obce Adršpach vede žlutá turistická trasa, která Vás zavede až na vrchol. Výlet můžete protáhnout až na Zříceninu Kopeček. V obci Adršpach je k dispozici prostorné prakoviště, železniční stanice i autobusová zastávka.

 

Adršpach - Křížový vrch

Zdroj: mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek, neděle:
08:00 - 19:00
+420 491 005 805
+420 608 608 677

 

Doporučujeme

 

Certifikáty a ocenění