Fotogalerie

/album/fotogalerie57/a3235278-jpg/
/album/fotogalerie57/a13892630-jpg/
/album/fotogalerie57/a41270914-jpg/
/album/fotogalerie57/a90465503-jpg/
/album/fotogalerie57/a41888806-jpg/
/album/fotogalerie57/a42948178-jpg/

Poloha na mapě

Ratibořice, Babičino údolí na kole

Vžijte se do románu Babička, kde jinde než v Babiččině údolí, kam vás zavede trasa Babiččino údolí na kole. Kromě toho si vychutnáte krásnou přírodu v údolí Úpy.

 

Ratibořice, Babiččino údolí na kole

Zdroj: panoramio.com

Bathildina cesta

Z městečka Česká Skalice se vydáte po zelené cyklistické značce do Babiččina údolí. Projedete kolem Loveckého pavilonu a Bažantnice a stále po zelené se vydáte k zámku v Ratibořicích a dále k Ludrovu  mlýnu s mandlem, sousoší Babička s dětmi, Panské hospodě a ke Starému Bělidlu a k Viktorčině splavu. Po zelené dojedete až k Červenému mostu přes řeku Úpu a pokračujete dále romantickým lesnatým údolím Úpy po zelené cyklistické značce ke Slatinskému mlýnu, kde se napojíte na modrou cyklistickou značku. Projedete údolím po tzv. Bathildině cestě (a zároveň Cestě Boženy Němcové) až k rybníku Jindra, kolem chatové osady Náchodec, na okraj obce Havlovice kolem starého roubené statku a bývalého mandlu přes most k rozcestníku tras. Odtud se vydáte po zelené cyklistické značce přes osady Podhradí a Končiny do městečka Rtyně v Podkrkonoší.

 

Popis trasy

Česká Skalice – Babiččino údolí – Bathildina cesta – rybník Jindra – Havlovice – Podhradí – Končiny – Rtyně v Podkrkonoší.

 

Délka a náročnost trasy

Tato nenáročná trasa je dlouhá 15 km.

 

Mapa trasy Babiččino údolí na kole

Zdroj: mapy.com

 

Doporučujeme

Dejte si odpočinkovou pauzu v Červeném kostelci. Kromě občerstvení zde najdete domek Boženy Němcové. Expozice připomíná pobyt Boženy Němcové v Červeném Kostelci a její dílo vztahující se k Červenému Kostelci (Chudí lidé).

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme