Fotogalerie

/album/adrspach-adrspasske-skaly-foto/img-6111-jpg/
/album/adrspach-adrspasske-skaly-foto/img-3280-jpg/
/album/adrspach-adrspasske-skaly-foto/adrspach-adrspasske-skaly-broumovske-steny-2-jpg/
/album/adrspach-adrspasske-skaly-foto/adrspach-2-jpg/
/album/adrspach-adrspasske-skaly-foto/adrspach-6-jpg/
/album/adrspach-adrspasske-skaly-foto/adrspach-9-jpg/

O regionu Adršpašsko - Teplické skály 

Adršpašsko-teplické skály, kouzelné místo spojující malebnost a romantiku, kterou po milióny let sama  příroda  vytvářela. Tento malebný kout naleznete při hranici s Polskem na severovýchodě České republiky. Turisté sem přijíždějí obdvivovat krásy regionu po staletí. Pro svoji unikátnost vzácného přírodního úkazu, zde byla  již roku 1933  vyhlášena Národní přírodní rezervace Adršpašsko - Teplické skály, čítající 1771 hektarů. Rezervace se rozprostírá  v tzv. trojúhelníku mezi obcemi Adršpach, Teplice nad Metují a vrcholem Čáp nad vsí Skály.

     

Objevte krásy celé oblasti

V Adršpašských skalách objevíte skalní města, staré skalní hrady, skály tyčící se vysoko do nebe, různé lávky, žebříky, které budete zdolávat, ale také romantická místa stvořená nejen k procházkám, tak i k výletům na kole.

Teplické skály jsou známé pro svoji divokost, těžší terén skalních měst, ale také pro svůj ojedinělý a nejrozsáhlejší labyrint podzemních prostor v Evropě nesoucí jméno Poseidon. Poseidon, to jsou, obrovské jeskyně, soutěsky, propasti, podzemní jezera, které dohromady tvoří 27 km dlouhý podzemní systém.

Nesmíme zapomenout ani na další dechberoucí místa jako jsou Broumovské stěny, Ostaš a vlatně celé Broumovsko se svými typickými staveními a zdejšími památkami. Celá oblast je význačná pro romantické procházky skalními městy, vodopády, známou projížďkou na pramici jezera v hlubokém nitru skal, ale také třeba pro svá romantická zákoutí. Ne nadarmo zde potkáte zahleděné páry, ale i rodiče s dětmi a kočárky. Každá z oblastí má svůj starý skalní hrad se zajímavou historií.

 

Na co se můžete těšit

Dohromady s Broumovskými stěnami a velkým množstvím  zajímavých památek v okolí, je region Adršpach skvělým místem pro strávení Vaší dovolené. Za zmínku stojí, kaple  Hvězda s proslulou  turistickou restaurací v Broumovských stěnách, Broumovský klášter, pro děti známe muzeum stavebnice Merkur, ZOO se safari ve Dvoře Králové, Česká Skalice se známým Babičiným údolím a zámkem Ratibořice, ale také vojenská pevnost Dobrošov, Josefov, zámek v Náchodě a mnoho dalších.

Ideální místo pro Vaši dovolenou

Celá oblast je protkaná hustou sití turistických stezek a cyklostezek. Velká koncetrace turistických zajímavostí, historických památek a také široká nabídka ubytování je tak ideálním místem pro strávení příjemné rodinné dovolené v Adršpachu. Ubytování si můžete vybrat z různých kategorií ubytování od stylových roubenných chat, chalup, rodinných apartmánů, útulných penzionů až po luxusní hotely. Místo si zde najde každý a ceny ubytování jsou příjemné....

Vyražte do "Adru" jak se toto místo lidově nazývá, místa Vašeho odpočinku. Záleží na Vás, zda budete chtít  jen tak pohodlně lenošit nebo se vydat za náročnějšími tůrami do útrob skal nebo jako mnozí nadšenci zdolat jeden z mnoha vrcholků skal.  Rádi Vám zajistíme  ubytování, různé programy aktivního vyžití až po doporučení tipů na výlet.

 

Vítejte v Adršpašsko - Teplických skálách !

 

Může Vás zajímat

Inspirujte se na výlety a prokoumejte zajímavé informační weby, portály a blogy o Adršpachu a okolí, jejich jednotlivých turistických lokalitách a okolních míst.

Hledáte možnosti, kde se pohodlně ubytovat?

Prozkoumejte každou oblast adršpašského regionu:

Adršpašské skály | Teplické skály | Babiččino údolí a okolí | Broumovsko | Náchod a okolí | Všechna ubytování Adršpach

 

Ubytování podle druhu

Hotely | Penziony | Chaty, apartmány

 

Tématické pobyty

Wellness ubytování | pobyty pro seniory | ubytování s bazénem | ubytování se psemubytování pro rodiny s dětmi

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme