Fotogalerie

/album/fotogalerie55/broumovsko-na-kole-jpg/
/album/fotogalerie55/a40348144-jpg/
/album/fotogalerie55/a60250323-jpg/
/album/fotogalerie55/a75030636-jpg/
/album/fotogalerie55/a89410361-jpg/
/album/fotogalerie55/a89411165-jpg/

Poloha na mapě

Po Broumovských stěnách - Broumovsko

Projeďte Broumovskými stěnami na kole. Budete moci obdivovat krásné skalní útvary a mimořádně zajímavou přírodu Broumovska.

 

Zdroj: panoramio.com

Hřeben Broumovských stěn

Z Police nad Metují vyjedete po červené cyklistické značce do Suchého dolu, za kterým se napojíte na zelenou cyklistickou značku směřující do Broumovských stěn. Značka vede přes tzv. Pánovu cestu okolo krásných skalních útvarů s lesnatou kulisou přírody. Sjedete hřeben Broumovských stěn až k přírodní památce Pískovna Amerika na kraji obce Křinice. Od osady Amerika se vydáte po červené cyklistické značce ke kapli sv. Huberta a pak dále k přírodní památce Nad Křižovatkou. Teď pojedete krátce po silnici dále po červené pod Honským Špičákem a pak spolu s červenou cyklistickou a zelenou turistickou značkou uhnete na lesní cestu, po které pojedete až do Hlavňova , kde se u rybníka napojíte na zelenou cyklistickou značku do obce Bukovice (dva výborné hostince) a pak již po cyklisticky neznačené silnici z Bukovice do Police nad Metují.

 

Popis trasy

Police nad Metují – Suchý důl – Pánova cesta – Pískovna Amerika u Křinic – kaple sv. Huberta – Nad Křižovatkou – Hlavňov - Bukovice – Police nad Metují.

 

Délka a náročnost trasy

Trasa je celkem 18 km dlouhá. Náročnější trasa na stoupání.

 

Mapa Po Broumovských stěnách

Zdroj: mapy.com

 

Doporučujeme

V Polici nad Metují zavzpomínejte na své dětství a navštivte muzeum stavebnice MerkurBěhem návštěvy muzea se dozvíte téměř vše historii, ale také o současnosti této jedinečné hračky. Uvidíte zde největší stavbu postavenou z této stavebnice - "Ocelové město" postavené podle románu Julese Verna, uvidíte Petřínskou rozhlednu a jiné zajímavé stavby. 

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme