Fotogalerie

/album/fotogalerie62/a31402704-jpg/
/album/fotogalerie62/a64812841-jpg/
/album/fotogalerie62/a64815539-jpg/
/album/fotogalerie62/a66753840-jpg/
/album/fotogalerie62/a103010461-jpg/

Poloha na mapě

Javoří hory - hřebenovka pro milovníky přírody

Nádherné výhledy až do Polska z Ruprechtického Špičáku vám nabízí trasa Javoří hory, která vás provede po česko - polské státní hranici.

 

Javoří hory

Zdroj: panoramio.com

Náročný terén

Od železniční stanice v Meziměstí se nejdříve vydáte  po modré turistické značce za stálého stoupání lesní cestou až k pláni na Pomeznici, kde uvidíte v blízkosti obec Ruprechtice. Vy, však stoupáte dále po modré nejdříve po lukách a pak lesem na vrch Světlina. Nyní jste na hřebenu Javořích hor. Pokračujete dále po hřebeni (zelená značka) za stoupání na vrchol Ruprechtický  Špičák a odtud již po česko – polské státní hranici pojedete přes několik hraničních vrchů (733 – 839 m. n. m., Široký, Javorový, Čertův a Slodna) po udržované lyžařské stopě náročným terénem (modrá a zelená značka) až k bývalému hraničnímu přechodu Janovičky – Gluszyca Górna.

 

Přes Bobří

Odtud sjedete po cestě do Janoviček (žlutá značka), kde se můžete občerstvit nebo ubytovat. Odtud dále po žluté po lesní cestě přes Bobří (740 m) a Dlouhý (641 m) vrch k rozcestníku, kde se napojíte na modrou značku a cestu směrem přes okraj obce Rožmitál až do Broumova.

 

Popis trasy

Meziměstí – Pomeznice –  Světlina (799 m) – Ruprechtický Špičák (880 m) – Janovičky – Rožmitál – Broumov.

 

Náročnost a délka trasy

Jedná se o 31 km dlouhou trasu. Náročná trasa na výstupy a převýšení. Možno rozdělit na dvoudenní výlet s ubytováním v Janovičkách.

 

Javoří hory

Zdroj: mapy.cz

Doporučujeme

Na konci vaší cesty vás čeká v Broumov a s ním Broumovský klášter, který stojí za prohlídku. Na jeho stavbě se podíleli významní čeští architekti. Svou polohou na skalním ostrohu nad řekou Stěnavou tvoří dominantu nejenom města Broumova, ale celého Broumovska.

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme