Fotogalerie

/album/fotogalerie66/a87535813-jpg/
/album/fotogalerie66/a87535845-jpg/

Poloha na mapě

Zimní radovánky na Hronovsku

Vydejte se do zasněžené krajiny na Hronovsku, kde vás čekají výstupy i sjezdy na běžkách a především místní čarovná příroda.
 

Hronov

 

Zdroj: panoramio.com

Prudký sjezd

Od železniční stanice Hronov – Žabokrky přejdete cestu k vleku Hrnčířák. Použijete vlek a nebo vyšlapete sjezdovku nahoru a připojíte se na udržovanou lyžařskou stopu. Trasa odbočuje v obci Sedmákovice, kopíruje cestu směrem na Vysokou Srbskou, dále směrem ke hřbitovu a Na příhoně k hranici lesa Pod Kubečkovým lesem. Zde je prudký sjezd až ke křížku. Odtud směřujete k Vítovým dolům po lyžařské stopě až k loukám u vleku Hrnčířák a zde sjedete sjezdovku zpět k železniční zastávce Hronov – Žabokrky.

 

Popis trasy

Hronov (Žabokrky – žel. zastávka) – Hrnčířák – Vysoká Srbská – Sedmákovice – Pod Kubečkovým lesem – Vítovy doly – Hrnčířák – Hronov (Žabokrky – žel. zastávka).

 

Délka a náročnost trasy

Trasa je středně náročná a měří 5 km.

 

Hronov

Zdroj: mapy.cz

Doporučujeme

V Hronově můžete navštívit Jiráskovo muzeum. Expozice je věnována nejen Aloisi Jiráskovi a jeho životu a dílu, ale také dalším významným rodákům města Hronov – jako třeba malíři Josefu Čapkovi, spisovateli Egona Hostovskému nebo architektu Jindřichu Freiwaldovi.

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme