Fotogalerie

/album/fotogalerie61/a9381216-jpg/
/album/fotogalerie61/a35456690-jpg/
/album/fotogalerie61/a35754873-jpg/
/album/fotogalerie61/a74397139-jpg/

Poloha na mapě

Pohodová hřebenovka  - Jestřebí hory

Pročistěte si hlavu na běžkách. Využijte upravovaných běžkařských tratí a udělejte si výlet za rozmanitou přírodou Jestřebích hor.

 

Jestřebí hory

Zdroj: panoramio.com

Ideální terén

Jestřebí hory jsou ideální terénem pro milovníky běžkování. Vždyť Jestřebí hory nabízí asi 30 kilometrů upravovaných běžeckých tratí. K nejlepším trasám patří klasická hřebenovka po Jestřebích horách. Je to tzv. Panská cesta vedoucí z Odolova (Hospoda U Lotranda) na Paseky (občerstvení Jestřebí bouda nebo-li Řehačka a chata Čepelka) po hřebenu Jestřebích hor. Trasa je denně upravována po celém hřebeni Jestřebích hor.
 

Na Paseky

Trasa začíná v obci Odolov, kde můžete na parkovišti zanechat své auto nebo přijet linkovým autobusem. Lyžařská stopa vede podél věznice (zelená turistická značka) a v lese se napojuje na Panskou cestu. Za mírného stoupání dojedete lesem přes Kolčarku k Bílému Kameni a dále Bučinou na Paseky. Na Pasekách je k dispozici velmi pěkný dvoukilometrový běžecký okruh po místních loukách, který je denně upravován. Po stejné trase se vrátíte zpět do Odolova.

 

Popis trasy

Odolov (Hospoda U Lotranda) – Pánova cesta – Kolčarka (691 m) – Bílý Kámen – Bučina – Paseky (Jestřebí bouda, 686 m). Zpět po stejné trase.

 

Délka a náročnost trasy

Doporučujeme tento nenáročný pohodový výlet, který je dlouhý 12 km a 2 km okruh na Pasekách.

 

Mapa trasy Jestřebí hory

Zdroj: mapy.cz

Doporučujeme

Asi 1 km východně od Odolova najdete Kryštofovy kameny. Jsou známé také pod názvem Kryštofova skála. Jsou to dva zkamenělé stromy prostoupené slepenci. Je zde také naleziště araukaritů.

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme