Fotogalerie

/album/fotogalerie73/a82754434-jpg/
/album/fotogalerie73/a101735867-jpg/
/album/fotogalerie73/a34781502-jpg/
/album/fotogalerie73/a23242516-jpg/
/album/fotogalerie73/a1795571-jpg/
/album/fotogalerie73/a48012990-jpg/

Poloha na mapě

Vzhůru na Hejšovinu - Police nad Metují

Vyrazte na výlet k našim sousedům do Polska. Budete si moci prohlédnout si zde úchvatné skalní město a turistickou chatu na Velké Hejšovině.
 

Na Hejšovinu

Zdroj: panoramio.com

Hranice s Polskem

Z městysu v Machově se vydáme po modré turistické značce do Machovské Lhoty (doporučujeme krátkou zastávku ve stylové hospůdce U Lidmanů). Z Machovské Lhoty pokračujete dále po modré  po silnici vedoucí do Polska až k místu Pod Horou, kde je kříž a hranice s Polskem. Od hranice již půjdete po polských značkách. Vyberete si zelenou turistickou značku, která Vás přes lesní porost zavede do obce Pasterka. 

 

Machovský kříž

Odtud vystoupáte po žluté a pak červené značce na Velkou Hejšovinu se skalním městem a turistickou chatou. Dolů půjdete po stejné trase až do obce Pasterka, kde se za obcí napojíte na modrou turistickou značku a dojdete opět do lůna Broumovských stěn – k Machovskému kříži. Od kříže již po červené turistické značce dojdete lesem do Řeřišného a pak dále po červené až do Machova.

 

 

Popis trasy

Machov – Machovská Lhota – Pod Horou – Pasterka – Velká Hejšovina (Szczeliniec Wlk. 919 m)– Pasterka – Machovský kříž – Řeřišný – Machov.

 

Náročnost a délka trasy

Tato středně náročná trasa s výstupy je dlouhá 13 km.

 

Na Hejšovinu

Zdroj: mapy.cz

 

Doporučení

Na Hejšovině se zdržte trochu déle. Hejšovina je rozsáhlý masiv, který je tvořen kvádrovými pískovci. Již v 18. a 19. století byla Hejšovina pod vlivem romantismu často navštěvována. Dodnes je hora i celý kraj opředen mnoha pověstmi. Díky blízkým skalním městům Broumovské stěny a Teplické skály stojí tak trochu neoprávněně na okraji zájmu turistů a přitom má Hejšovina tolik co nabídnout. 

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme