Fotogalerie

/album/fotogalerie72/a2786633-jpg/
/album/fotogalerie72/a85277959-jpg/
/album/fotogalerie72/a3235286-jpg/
/album/fotogalerie72/a3963971-jpg/
/album/fotogalerie72/a23530312-jpg/
/album/fotogalerie72/a46141457-jpg/

Poloha na mapě

Za Babičkou do údolí - Ratibořice

Vesnická idyla vás čeká na trase Babiččiným údolím. Prohlédnete si zámek, Staré Bělidlo, Viktorčin splav, Lundrův mlýn a projdete se romantickým údolím Úpy.
 

Babiččino údolí

Zdroj: panoramio.com

Sousoší Babička s vnoučaty

Z městečka Česká Skalice se vydáte okolo kostela po červené turistická značce, přijdete na kraj Babiččina údolí a projdete lesem a luční cestou až k Loveckému pavilonu s bažantnicí a k zámku Ratibořice. Stále jdete údolím po červené značce až k Ludrovu mlýnu a mandlu. Dále uvidíte známé sousoší Babička s dětmi, Panskou hospodu a kousek dál i Staré Bělidlo. Za Starým Bělidlem je Viktorčin splav. Po červené se dostanete až k Červenému mostu. Budete procházet krásným lesnatým údolím Úpy stále po červené až k Slatinskému mlýnu. Od Slatinského mlýna vystoupáte do krásné vísky Boušín. 

 

Po mostě

Na Boušíně je rozcestník turistických tras. Odtud se pak klesáním po zelené turistické značce dostanete k místu Pod Boušínem, kde je most přes Úpu, který přejdete a dále po zelené pokračujete romantickou cestou V Potůčkách, kde budete v lese překračovat nerůznější menší či větší potůčky. Vyjdete z lesa a jste ve vesnici Stolín. Odtud pokračujete stále po zelené až do centra Červeného Kostelce a k místnímu kostelu.

 

Popis trasy

Česká Skalice – Babiččino údolí – Červený most – Slatinský mlýn – Boušín – Pod Boušínem (most) – V Potůčkách – Stolín – Červený Kostelec.

 

Popis a délka trasy

Nenáročná trasa s výstupem na Boušín je dlouhá 14 km.

 

Trasa Babiččiným údolím

Zdroj: mapy.cz

 

Doporučujeme

Nenechte si ujít prohlídku Ratibořického zámku. Nacházejí se zde salóny z období klasicismu, empíru a biedermeieru. Společenské a soukromé prostory svým vybavením připomínají dobu největší slávy Ratibořic, kdy zde sídlila Kateřina Vilemína vévodkyně Zaháňská, princezna Kuronská a hostila zde významné osobnosti z řad politiků a umělců.

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme