Fotogalerie

/album/adrspach-za-pohadkovym-skalnim-mestem-foto/a1038269-jpg/
/album/adrspach-za-pohadkovym-skalnim-mestem-foto/a53350643-jpg/
/album/adrspach-za-pohadkovym-skalnim-mestem-foto/a41460261-jpg/
/album/adrspach-za-pohadkovym-skalnim-mestem-foto/a2157022-jpg/
/album/adrspach-za-pohadkovym-skalnim-mestem-foto/a84650258-jpg/
/album/adrspach-za-pohadkovym-skalnim-mestem-foto/a54422214-jpg/

Poloha na mapě

Za pohádkovým skalním městem do „Ádru“

Podivuhodné skalní útvary, hrady Adršpach a Střemen, čistou přírodu. To všechno na vás čeká na trase do Adršpašského skalního města.

 

Adršpach

Zdroj: panoramio.com

Zámecký vrch

Od železniční stanice Janovice se vydáte po červené turistické značce, která kopíruje Teplické a Adršpašské skalní město. Projdete kolem kostelíku v Janovicích a půjdete dále po červené pod Liščí horu a k Vlčí rokli. Dále se napojíte na žlutou turistickou značku a výstupem zdoláte zříceninu hradu Adršpachu. Poté sejdete po žluté dolů po Zámeckém vrchu a napojíte se opět na červenou turistickou značku, která Vás povede obcí Dolní Adršpach až ke vchodu do skalního města Adršpach, zde se Vám nabízí turistický okruh skalním městem Adršpach, které je možné absolvovat po zelené turistické značce.

 

Hrad Střmen

Poté se napojíte na žlutou turistickou značku a vydáte po skalním městě dále až k zřícenině hradu Střmen. Až ho zdoláte, otevře se Vám krásný pohled do krajiny. Poté sejdete dolů po žluté, kde na Vás čeká červená značka směřující do Teplic nad Metují.

 

Popis trasy

Janovice(železniční zastávka) – pod Liščí horou – hrad Adršpach – Adršpašské skalní město  - hrad Střmen – Teplice nad Metují.

 

Délka a náročnost trasy

Jedná se o pěknou středně náročnou trasu o délce 11 km.

 

Mapa trasa Adršpach

Zdroj: mapy.com

 

Doporučujeme

Zastavte se chvilku u zříceniny hradu Adršpach, která na vás dýchne svou magickou atmosféru dávných časů. Historie hradu sahá až na počátek dvacátých let 14. Století, kdy byl nejspíše postaven za účelem zajištění pozice a ochrany obchodních stezek v pohraničí. Původně zde stávaly také staré roubené stavby, obytné budovy a hospodářská stavení. Dnes zde již  naleznete pouhé zbytky zdiva a další nepatrné stopy po lidské historii. 

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme