Ratibořický MTB maratón - Babiččino údolí

24.04.2016 09:00

Ratibořický MTB maratón – závody pro celou rodinu

Poslední dubnovou neděli, která letos připadá na 24. dubna, se koná 9. ročník závodu horských kol „Ratibořický MTB maratón“. Start i cíl oblíbeného závodu určeného široké veřejnosti je v Úpici ve sportovním areálu Sparta.

 

Trať pro ostřílené borce i pro méně zkušené cyklisty

Na účastníky čeká trasa dlouhá 48 km s převýšením 660 m. Prochází krásnou krajinou bratří Čapků a Boženy Němcové a těsně míjí historické centrum Ratibořic. Z velké části vede po zpevněných lesních a polních cestách, jen asi 20% trasy tvoří asfaltový povrch. Je technicky dostupná i pro méně zkušené cyklisty a je sjízdná rovněž pro krosová kola.

 

 

Týmy, děti i elektrokola

Kromě závodu jednotlivců je i letos vypsána soutěž firemních týmů. Podmínkou je pět účastníků v týmu, z čehož musí v každém být alespoň jedna žena. Připraven je i závod pro děti ve věku 3 – 14 let. Nejmenší ratolesti pojedou na okruhu vytyčeném ve sportovním areálu, pro starší děti bude připraven 12 km okruh kolem hradu Vízmburk.  Novinkou letošního ročníku bude vložený závod elektrokol. Podmínkou účasti je jen to, aby elektrokolo splňovalo pravidla pro provoz na pozemních komunikacích. Pro vítěze jsou připravené zajímavé a praktické ceny.

Pokud hledáte program pro jarní den v sedle s celou rodinou, pohodový Ratibořický MTB maratón zcela naplní vaše očekávání. Dopřeje vám sportovní zážitek uprostřed krásné přírody s přátelskou atmosférou. Bližší informace na www.ratiborickymaraton.cz.

 

 

Doporučené ubytování v okolí

 

Apartm ány Relax

Penzion  Bor

Roubenka  33

Cena od: 350 Kč Cena od: 278 Kč Cena od: 300 Kč

 

 

Podívejte se také na video z této akce

 

Rezervujte si své ubytování v Babiččině údolí na tuto akci.

 

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme