/album/fotogalerie-broumov/broumov-adrspach-adrspasske-skaly-1-jpg/
/album/fotogalerie-broumov/broumov-adrspach-adrspasske-skaly-2-jpg/
/album/fotogalerie-broumov/broumov-adrspach-adrspasske-skaly-3-jpg/
/album/fotogalerie-broumov/broumov-adrspach-adrspasske-skaly-4-jpg/
/album/fotogalerie-broumov/broumov-adrspach-adrspasske-skaly-7-jpg/
/album/fotogalerie-broumov/broumov-adrspach-adrspasske-skaly-9-jpg1/

Poloha na mapě

Broumov - Broumovsko

Městečko Broumov vám nabízí historické centrum města, ale i okouzlující přírodu v podobě Broumovských stěn.

     

O Broumově

Broumov je již více než sedm století hlavním správním, kulturním a hospodářským centrem Broumovského výběžku. Městečko leží v Broumovské vrchovině v úrodném údolí říčky Stěnavy. Kraj ohraničují Javoří hory a Broumovské stěny. Celý kraj po staletí prosperoval zejména díky zdejšímu benediktinskému klášteru. Broumov byl založen již ve 13. století. Celé území i se sousedním Polickem daroval král Přemysl Otakar I. břevnovskému benediktinskému klášteru. Ve zdejším opatství se velmi dařilo především soukenictví a později bavlnářství. V klášteře byla také uchovávána známá Ďáblova Bible nebo-li Codex Gigas.

 

Historie

Dnes si v sympatickém městečku můžete prohlédnout zmíněný benediktinský klášter s mumiemi z Vamberka, Muzeum Broumovska, pivovar nebo vyzkoušet vyhlídkové lety nad Broumovem na místním sportovním letišti. Udělejte si také prohlídku města. Historické centrum má totiž dodnes zachován pravidelný půdorys ze 13. století. Dochovaly se také městské hradby téměř po celém obvodu města.

 

Co nevynechat

Na náměstí můžete obdivovat honosné měšťanské domy. Za zmínku stojí také krásný klášterní kostel sv. Vojtěcha, původně gotický poté zbarokizovaný s bohatou figurální a ornamentální štukovou výzdobou. Broumov je na kostely opravdu bohatý. Navštivte také děkanský gotický a později zbarokizovaný kostel sv. Petra a Pavla, kostel sv. Václava dle návrhů K. I. Dientzenhofera, barokní kostel sv. Ducha a hřbitovní dřevěný kostel Panny Marie, který je obzvlášť líbezný. I okolí Broumova a Broumovského výběžku stojí za poznání. Stojí i za úvahu si vybrat ubytování v okolí Broumova a strávit tu příjemné chvíle.

 

Více informací o Broumově na: https://www.dsobroumovsko.cz/

 

Tip na výlet

Úchvatný výhled budete mít z vrcholu Božanovský Špičák, který tvoří nejvyšší vrchol Broumovských stěn. Po cestě potkáte mnohé zajímavé skalní útvary tzv. skalní ZOO. Setkáte se např. s veverkou, želvou, velbloudem a s dalšími zvířaty, stačí jen trocha fantazie.

zdroj: www.mapy.cz

     

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme