Fotogalerie

/album/fotogalerie42/a96957338-jpg/
/album/fotogalerie42/a41821008-jpg/
/album/fotogalerie42/a41821036-jpg/
/album/fotogalerie42/a41821047-jpg/
/album/fotogalerie42/a41821062-jpg/
/album/fotogalerie42/a59336987-jpg/

Poloha na mapě

Červený Kostelec

Městečko Červený Kostelec se nachází v Podkrkonoší a připomíná ho hned několi českých velikánů.

 

Červený Kostelec

Zdroj: panoramio.com

Červené zbarvení

Podkrkonošské městečko Červený Kostelec při cestě do Trutnova se připomíná již v roce 1362. Název Červený Kostelec je odvozen od zdejšího červeného zabarvení bahna v Červeném potoce. Dominantou města je kostel Sv. Jakuba s jak jinak než s červenou fasádou.

 

Kam se ve městě podívat

Ve městě je veřejnosti přístupný Domek Boženy Němcové. Vedle expozice o životě a díle spisovatelky si můžete prohlédnout výstavu věnovanou textilnímu průmyslu, kterému se zde velmi dařilo. Za Domkem Boženy Němcové je pak umístěn symbolických hrob šílené Viktorky z Babičky. Viktorie Židová pocházela z blízké vsi Červená Hora a zemřela přirozenou smrtí v roce 1868, na rozdíl od románového tragického pojetí její smrti v díle Boženy Němcové. Město je proslulé svými mezinárodními hudebními festivaly.  Za městečkem se rozkládá oblíbená rekreační oblast s rybníky Špinka a Brodský. V místní části zvané Devět křížů najdete oblíbený stejnojmenný hostinec.

 

Slavné osobnosti

Ve městě se narodil známý malíř Gustav Vacek a herec Martin Růžek. Božena Němcová do městečka umístila děj svých povídek Chudí lidé, Devět křížů a Dobrý člověk. K městu se vztahuje také dílo Aloise Jiráska. Zejména kronika U nás a Skaláci.

 

Tip na výlet

Vyrazte na klidnou procházku do Babiččina údolí. Prohlédnete si Staré Bělidlo, sousoší Babička s vnoučaty a v neposlední řadě Ratibořický zámek. Neváhejte a využijte tuto trasu vedoucí krásnou přírodou. Více informací o stezce Za Babičkou do údolí.

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme