Fotogalerie

/album/fotogalerie-ceska-skalice/ceska-skalice-adrspach-1-jpg/
/album/fotogalerie-ceska-skalice/ceska-skalice-adrspach-2-jpg1/
/album/fotogalerie-ceska-skalice/ceska-skalice-adrspach-3-jpg/
/album/fotogalerie-ceska-skalice/ceska-skalice-adrspach-4-jpg/
/album/fotogalerie-ceska-skalice/ceska-skalice-adrspach-5-jpg/
/album/fotogalerie-ceska-skalice/ceska-skalice-adrspach-6-jpg/

Poloha na mapě

Česká Skalice, město Boženy Němcové

V České Skalici začíná kraj Boženy Němcové. Je to oblíbené výletní městečko odkud proudí mnoho cyklo i turistických tras.

 

Česká Skalice

Zdroj: panoramio.com

Požáry a války

Město leží v údolí asi deset kilometrů od Náchoda. Je východiskem do Babiččina údolí a okolí. Město nebylo ušetřeno požárů ani válek. Zpustošila ho zejména prusko – rakouská válka v roce 1866. V blízkosti leží Babiččino údolí s mlýnem, Starým Bělidlem a zámkem „paní kněžny“ z Babičky. Ve městě si můžete prohlédnout Muzeum Boženy Němcové, Textilní muzeum a Barunčinu roubenou školu. 

 

Co si nenechat ujít

Z dalších pamětihodností si nenechte ujít Steidlerův hostinec na náměstí, pseudogotickou radnici, Malou faru a barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Z pomníků dominuje zejména socha Barunky Panklové před muzeem od akademické sochařky Marie Uchytilové – Kučové. Městečko má výborné zázemí pro turisty s ubytováním a stravováním. K dispozici jsou četné vlakové a autobusové spoje.

 

Tip na výlet

Za městem Česká Skalice je oblíbená rekreační oblast Rozkoš s vodní nádrží, campy,penziony a tobogánem. Vyrazte se schladit a uvolnit se ve vodě.

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme