/album/fotogalerie-hronov/hronov-adrspach-adrspasske-skaly-1-jpg1/
/album/fotogalerie-hronov/hronov-adrspach-adrspasske-skaly-2-jpg/

Poloha na mapě

 

Zajímavosti v okolí

 

Jiráskovo muzeum

 

Rodný dům Aloise Jiráska

 

Hora Turov

Hronov, tady je Jiráskovo

Na dohled od Hronova máte Ostaš, bájnou horu Turov, Adršpašské skály, Teplické skály, Broumovské stěny, Broumov i Náchod.

Hronov

     

Zdroj: panoramio.com

O Hronově

Hronov proslul zejména rodným domkem Aloise Jiráska, který si zde můžete prohlédnout. Navíc je tu také muzeum. Město žije bohatým kulturním životem. Za všechny akce jmenujme alespoň známý divadelní festival Jiráskův Hronov, který se pořádá každý rok. Městečko má vskutku malebnou polohu v Náchodské vrchovině. Poprvé se připomíná ve 14. století. V Jiráskových sadech najdete dva minerální prameny – Hronovku a Regnerku. U kostela všech svatých si povšimněte pozoruhodné renesanční zvonice z roku 1610. Z jejího ochozu byl každoročně shazován tzv. jakubský kozel. Na katolické faře působil známý obrozenecký farář Josef Regner – Havlovický.

 

Historie

Zdejší Jiráskovo divadlo postavil známý prvorepublikový architekt Jindřich Freiwald. Ve městě se narodil nejen Alois Jirásek, ale také Josef Čapek a sestra slavných bratří Čapkových – Helena Čapková. Město je ideálním východiskem pro Vaše výlety po kraji. Disponuje turistickým zázemím včetně dobrého vlakového a autobusového spojení.

zdroj: www.mestohronov.cz

Tip na výlet

Hora Turov je nazývána Blaníkem Jiráskova kraje, váže se k němu pověst o svatováclavském vojsku, které zakročí ve zlých časech. Na toto místo vás zavede trasa Výšlap k rytířům na Turov, která vede z Hronova do Police nad Metují.

zdroj: www.mapy.cz

     

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme