Fotogalerie

/album/fotogalerie46/a34944595-jpg/
/album/fotogalerie46/a48653982-jpg/
/album/fotogalerie46/a82243081-jpg/
/album/fotogalerie46/a95970154-jpg/

Poloha na mapě

Janovičky, perla v tiché přírodě

Obec Janovičky je ideálním místem, kde trávit klidnou dovolenou bez schonu a stresu v panenské přírodě.

 

Janovičky

Zdroj: panoramio.com

Roubený kostelík

Janovičky leží až na samé hranici Broumovska s Polskem. Okolí je protkáno sítí tras a stezek po Javořích nebo chcete-li Vraních horách. Tichá osada je výhodná pro rekreaci, leží v nadmořské výšce 600 metrů v Meziměstské pahorkatině Broumovského výběžku. Pýchou osady je roubený kostelík sv. Jan Křtitele ze 17. století. Najdete zde dostatek penzionků, restaurací, letní koupaliště a bývalý hraniční přechod do Polska. V zimě je provozu lyžařských areál bez zbytečných front a zápasení o místo na sjezdovce. Běžecké trasy uspokojí občasné i skalní běžkaře.

 

V zimě i v létě

Janovičky si rozhodně nenechte ujít, stojí za vidění i víkendový pobyt. V létě vezměte dobré boty a kolo, v zimě naopak sjezdovky a běžky. Vždy však dobrou náladu. V zimě se tu navíc každoročně pořádají závody psích spřežení.

 

Tip na výlet

Přes Janovičky prochází turistická stezka Tulákem v Javořích horách. Vydat se můžete směrem na Ruprechtice, kde vás čeká výstup na Ruprechtický Špičák, Javorový vrch a Slodne. Nebo na druhou stranu na Broumov. Na této stezce vystoupáte na Bobří vrch a okolo Dlouhého vrchu. Jakým směrem se vydáte je jen na vás.

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme