/album/fotogalerie-machov/machov-adrspach-adrspasske-skaly-1-jpg1/
/album/fotogalerie-machov/machov-adrspach-adrspasske-skaly-2-jpg/

Poloha na mapě

 

Zajímavosti v okolí

 

Machovský Šefel

 

Hejšovina

 

Bludné skály

Machov

Machov nalezente pod masivem Broumovských stěn, odkud můžete podnikat ty nejkrásnější výlety po Policku a Machovsku.

Machov

     

Zdroj: panoramio.com

O Machově

Kousek je Hvězda, Kovářova rokle, Supí hnízdo, polský národní park Stolové hory nebo Ostaš a městečka Broumov a Police nad Metují. Machov poskytuje svým návštěvníků turistické zázemí s ubytovacími a stravovacími službami. V zimě zde funguje vlek a okolí je vhodné pro výlety na běžkách. Ve vesničce najdete několik krásných roubenek a statků broumovského typu. Pýchou obce je barokní kostel sv. Václava. Na zdejší faře pobýval mimo jiné také Sigismund Bouška, Alois Jirásek, Vilém Mrštík nebo F. X. Šalda. K Machovu se také vztahuje kronika U nás od Aloise Jiráska. Inspiraci zde čerpal také malíř Antonín Hudeček.

zdroj: www.machov-obec.cz

 

Nezapomeňte navštívit

V sousední romantické vísce zvané Machovská Lhota, která je dnes spojena s Machovem, najdete vyhlášenou hospůdku U Lidmanů s krásnými krbovými kamny, stylovým zařízením a dobrou domácí kuchyní. V Machovské Lhotě si také prohlédněte zachovalou roubenou protestanskou faru z roku 1813.

 

Tip na výlet

Z Machova vede turistická stezka Vzhůru na Hejšovinu. Na Hejšovině můžete obdivovat skalní město, turistickou chatu a krásné výhledy do okolí. Na cestě zpět se zastavte také v Broumovských skalách.

zdroj: www.mapy.cz

     

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme