/album/fotogalerie-nachod/a47034896-jpg/
/album/fotogalerie-nachod/nachod-adrspach-adrspasske-skaly-4-jpg/
/album/fotogalerie-nachod/a49590211-jpg/
/album/fotogalerie-nachod/nachod-adrspach-adrspasske-skaly-1-jpg/
/album/fotogalerie-nachod/nachod-adrspach-adrspasske-skaly-2-jpg/
/album/fotogalerie-nachod/nachod-adrspach-adrspasske-skaly-5-jpg1/

Poloha na mapě

 

Zajímavosti v okolí

 

Pevnost Dobrošov

 

 Zámek Náchod 

 

Regionální  muzeum Náchod

Náchod

Malebné město Náchod leží až na samé hranici s Polskem v údolí řeky Metuje a patří mezi turisticky oblíbená města.

Náchod

     

Zdroj: panoramio.com

O městě Náchod

Město Náchod je obklopeno Náchodskou vrchovinou, dominantou města je náchodský zámek, který je situován na skalnatém kopci. Na zámek Vás dovede několik set schodů, které vedou od náměstí v Náchodě. Původně to by l středo věký gotický hrad, svou dnešní podobu získal za panování rodu Piccolomini v 17. a 18. století. Renesanční zámek s grafitovou výzdobou patří k nejkrásnějším v Česku. Ve zdejším zámeckém příkopu najdete dva chlupaté obyvatele – medvědy Ludvíka a Dášu. Ve městě si pak můžete prohlédnout zdejší muzeum, které pojednává o historii kraje.

 

Co ještě najdete ve městě

Na náměstí stojí děkanský kostel sv. Vavřince s dvěma věžemi lidově nazvanými Adam a Eva. Eva, je ta tlustší. Na náměstí Vám nesmí ujít zachovalé měšťanské domy a stará radnice postavená architektem Luragem. Milovníci nákupů vyrazí na obchodní tepnu s názvem Kamenec. 

 

 

 

Kam po okolí

V příměstském okolí je hojně navštěvován Dobrošov s turistickou chatou a vojenskou pevností. Z četných pevností můžete navštívit také pěchotní srub Březinka. Na svahu směřujícím k Náchodu stojí oblíbená a znovuotevřená výletní restaurace Vyhlídka. K výletům láká také blízké Polsko. Náchod je ideálním východiskem pro turistické výlety a proto možná stojí za to najít v Náchodě ubytování. Najdete tu veškeré zázemí pro turisty. Včetně vlakových a autobusových spojů. Pravidelné autobusové linky jezdí také do Polska.

 

Tip na výlet

V teplém počasí můžete vyrazit na projížďku po trase Rozkošná cesta na Rozkoš, kde vás za odměnu čeká koupání v přehradě. Nad městem Náchod se pokocháte výhledem do krajiny nebo se podíváte na přírodní rezervaci a bojiště Dubno.

zdroj: www.mapy.cz

     

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme