Fotogalerie

/album/fotogalerie-rtyne-v-pod-krkonosi/rtyne-v-podkrkonosi-adrspach-4-jpg1/
/album/fotogalerie-rtyne-v-pod-krkonosi/rtyne-v-podkrkonosi-adrspach-1-jpg/
/album/fotogalerie-rtyne-v-pod-krkonosi/rtyne-v-podkrkonosi-adrspach-2-jpg/
/album/fotogalerie-rtyne-v-pod-krkonosi/rtyne-v-podkrkonosi-adrspach-3-jpg/
/album/fotogalerie-rtyne-v-pod-krkonosi/a32392629-jpg/
/album/fotogalerie-rtyne-v-pod-krkonosi/a80101270-jpg/

Poloha na mapě

Rtyně v Podkrkonoší

Malebnou obec Rtyně v Podkrkonoší najdete pod Jestřebími horami. Můžete zde strávit klidnou dovolenou a dělat výlety do okolí.

 

Rtyně v Podkrkonoší

Zdroj: panoramio.com

Hornická tradice

Podkrkonošské městečko s hornickou tradici leží pod Jestřebími horami. Od Trutnova je vzdáleno přibližně 12 kilometrů. Městečko se připomíná již ve 13. století. V roce 1775 se rtyňská rychta stala centrem selského povstání v jehož čele stál zdejší rychtář Antonín Nývlt.

 

Co musíte vidět

Z památek si prohlédněte zejména gotický kostel sv. Jana Křtitele, který byl barokně upraven a typickou dřevěnou zvonici z 12. století, která ke Rtyni neodmyslitelně patří. Významnou památkou je barokní socha krále Davida z dílny sochaře Brauna. Navštivte také Městské muzeum, které připomíná selské povstání v kraji a též etnografické sbírky vztahující se k historii města. Muzeum rovněž představuje ojedinělou expozici „400 let dolování uhlí“.  V polích nad obcí je situována tzv. Rtyňská kaplička, od které je široký výhled do kraje.

 

Tip na výlet

Za hradním pánem na Vízmburk je turistická trasa, po které se dostanete až do Červeného Kostelce. Po cestě si vychutnehjte atmosféru zříceniny a zastavte se v hostinci v osadě U Devíti Křížů.

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme