/album/fotogalerie41/a72890873-jpg/
/album/fotogalerie41/a90339154-jpg/
/album/fotogalerie41/a72890834-jpg/
/album/fotogalerie41/a17910621-jpg/
/album/fotogalerie41/a72890855-jpg/
/album/fotogalerie41/a72862065-jpg/

Poloha na mapě

 

Zajímavosti v okolí

 

Mlýn Dřevíček

 

Zámeček Bischofstein

 

Hora Turov

Obec Stárkov - pod horou Turov

Městečko Stárkov je malebná obec  v údolí pod strmými svahy Jestřebích hor. Obcí protéká malý potůček Dřevíč.

Obec Stárkov

     

Zdroj: panoramio.com

O Stárkově

Najdete ho šest kilometrů od Police nad Metují. Připomíná se již ve 13. století, když panství vládl rod Žehušických,  byl Stárkov povýšen na město. Stalo se tak roku 1573. Do znaku dostal příznačně medvěda pod borovicí. Pravděpodobně se v těchto temných lesích vyskytovali.

 

Historie

Na podhorském náměstíčku si prohlédněte zachovalé měšťanské domy s podloubím a bývalou radnici ze 17. století.  Je zde renesanční zámek, který je však účelově využit. Další památkou obce je barokní kostel sv. Josefa Pěstouna. Perlou obce je patrová roubená fara s mansardovou střechou z poloviny 17. století. Patří k nejstarším roubeným stavbám v Čechách. Za kostelem je pak křížová cesta. Z zmínku stojí také fakt, že Stárkov a okolí si oblíbili nizozemští turisté, kteří sem v sezoně přijíždějí v hojném počtu. Pokud máte rádi výlety spojené s dobrým jídlem, pak Vám doporučujeme zdejší hospůdku U Medvěda.

 

Kam po okolí

Dnes je Stárkov oblíbeným výletním cílem a letoviskem. Míří sem především turisté, kteří stoupají na bájnou horu Turov nebo je jejich výletním cílem oblíbená Skaláková studánka. Krásná je také vyhlídka Vysokým kámen, která se strmě pne vysoko nad městečkem. Okolní lesy jsou navíc pověstné jako houbařský ráj. 

 

Tip na výlet

V Horním Dřevíči u Stárkova můžete navštívit muzeum mlynářství, které je v místním mlýně. Během návštěvy mlýna se dozvíte, jak probíhaly práce mlynářů a jejich pomocníků v období mezi světovými válkami. Vyslechnete si nejen spoustu zajímavých informací o jeho historii a provozu, ale také o lidech kteří zde pobývali. Více informací o mlýnu Dřevíček.

zdroj: www.mapy.cz

Kde se Ve Stárkově můžete ubytovat?

Oblíbeným místem pro ubytování je zdejší Green Valley Park. V létě můžete vedle turistiky a cykloturistiky vyzkoušet třeba jízdu na koni, v kočáře, minigolf nebo ruské kuželky. I v zimě můžete přijet třeba na víkend. Lákává je také projížďka na saních tažených koňmi, soukromý vlek nebo běžecké terény a rovněž sáňkování.

     

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme