Velikonoce ve skalách - Kam vyrazit za velikonočními akcemi

Velikonoce jsou krásným časem, kdy se příroda probouzí ze zimního spánku a vítá jaro. V rámci velikonočních svátků se na mnoha místech celé republiky konají různé zajímavé akce. Pokud zavítáte do Adršpachu a jeho okolí, určitě zde nabídkou zábavy a poznání nebudete zklamáni. Podívejte se, co zajímavého zde můžete vidět a zažít.

     

Probouzející se skalní město

Příchod jara již tradičně láká turisty do Adršpašských skal. Skalní město je sice přístupné celoročně, avšak prodloužený velikonoční víkend nabízí hned tři volné dny, během kterých si můžete krásu skal i okolních zajímavostí dosyta vychutnat. Zdejší skalní město je největší svého druhu v České republice. Můžete obdivovat například pískovcovou Homoli cukru, která balancuje na své špičce, dopřát si dobrodružnou výpravu do hůře přístupných částí skal po žebřících a také se vydat na plavbu po skalním jezírku.

 

Broumovský klášter hledá zatoulaná kuřátka a otevírá své brány návštěvníkům

V prostorách Broumovského kláštera začíná v pátek 19. března od 13.00 hod. tradiční Velikonoční trh, který je spojený s prodejem kvalitních regionálních produktů, velikonočních dekorací, pomlázek a oblíbenou ukázkou tradičních řemesel. Chybět nebude ani bohaté občerstvení a dobrou zprávou jistě je to, že vstupné je zdarma. V sobotu 26. března se můžete vydat do Broumovského kláštera na mimořádné speciální prohlídky s názvem „Klášterem od sklepa po půdu“, během kterých nahlédnete do míst běžně veřejnosti nepřístupných. Navštívíte historickou část objektu, rozsáhlá sklepení, nově opravené opatské sály s výstavou „Poklady z depozitářů“, prostory třetího patra a navíc i nádhernou půdu. Prohlídky začínají v 10.00 a 14.00 hod. a jejich kapacita je omezená. O velikonoční neděli 27. března bude v klášteře probíhat třetí ročník Hledání ztracených kuřátek. Akce určená dětem odstartuje v 9.30 hod. a na malé hledače čeká nejen dobrodružná výprava, ale také sladká odměna. Zájemci o hledání kuřátek se mohou hlásit na pokladně prohlídkového okruhu až do 11.30 hodin. Ve stejný čas začíná také workshop pletení pomlázek a zdobení kraslic, které se bude odehrávat v příjemném prostředí Café Dientzenhofer. Můžete se tu připravit na nadcházející Velikonoční pondělí, které letos připadá na 28. března. V tento den bude v Broumovském klášteře oficiálně zahájena turistická sezóna. Při této příležitosti bude prodloužena otevírací doba prohlídkového okruhu. Při prohlídce nahlédnete do bohaté historie kláštera a těšit se můžete na spousty nejen umělecký děl.

Penzion Zámeček

Penzion Klídek

Roubenka 33

Srub u Peteho

Cena od: 445 Kč Cena od: 270 Kč Cena od: 300 Kč Cena od: 350 Kč

 

Velikonoce v novoměstském muzeu

V prostorách Městského muzea v  Novém Městě nad Metují  se můžete těšit na výstavu „Velikonoce v muzeu“, která bude otevřena od 12. do 28. března 2016. Přístupná bude vždy od úterka do soboty 10.00 – 12.00 hod. a 12.30 – 16.00 hodin a mimořádně také o Velikonoční neděli a pondělí. Prohlídku je možné si předem telefonicky objednat na čísle +420 491 472 119.

 

Za tradičními trhy do Police nad Metují a Hronova

Velikonoční trhy bývají každoročně velkým lákadlem. Pevné místo si u obyvatel a návštěvníků Police nad Metují vydobyl tradiční Velikonoční trh na Masarykově náměstí. Letos se bude konat 12. března od 9.00 do 14.00 hodin a kromě tradičních velikonočních výrobků nabídne i pěknou porci veselé jarní nálady. Další trhy můžete navštívit v neděli 13. března na náměstí v Hronově. Nesou název „Velikonoční trhy u nás v Hronově 2016“ a jako vždy nebude chybět bohatá nabídka předmětů nejen s velikonoční tématikou, spousta zábavy a něco dobrého na zub.

 

Velikonoční tulení v Suchém Dolu

Příznivci kapely Heebie Jeebies mohou zamířit 27. 3. 2016 do kulturního domu ve vsi Suchý důl, nedaleko Police nad Metují. Tato skupina zde vystoupí v rámci akce Velikonoční tulení a uvidíte i doprovodné kapely Bez Šance a Cugrunt. Před tím se můžete projít velikonočně vyzdobenou malebnou vískou, do jejíž části zasahuje národní přírodní rezervace Broumovské stěny, a prohlédnout si zdejší zděné statky broumovského typu a krásné roubené podhorské chalupy.

 

Velikonoční atmosféra ve zdejším regionu je každoročně patrná na každém kroku a zpříjemní vám čas, jenž se rozhodnete zde strávit. Stačí mít při vašich výletech oči dokořán a vychutnávat si nápaditost a pohostinnost místních obyvatel.

Chata Vestec

Penzion Bor

Penzion Krásné časy

Penzion Pod lesem

Cena od: 184 Kč Cena od: 278 Kč Cena od: 423 Kč Cena od: 495 Kč

 

Podívejte se, jak probíhaly loňské Velikonoce na Broumovku

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme