Fotogalerie

/album/fotogalerie30/a40170584-jpg/
/album/fotogalerie30/kamenny-sal-jpg/

Poloha na mapě

Muzeum Broumovska - Broumov

Nezapomeňte navštívit muzeum v Broumově. Expozice probíhají v šesti sálech, kde můžete vidět sbírky věnující se betlémům, krojům, věcem denní potřeby atd.

 

Klášter Broumov

Zdroj: panoramio.com

Vlastivědné muzeum

Muzeum Broumovska bylo otevřeno již v roce 1945 jako vlastivědné muzeum tehdejšího okresu Broumov. Dnes sídlí muzeum v 1. patře opatského křídla Broumovského kláštera. Díky velkému kulturnímu bohatství regionu Broumovska má zdejší muzeum co nabídnout. Proto byste si neměli jeho návštěvu nechat ujít. Je položeno v centru města Broumova a je snadno dostupné. 

 

Broumovské kroje

A co všechno si můžete prohlédnout? Především kvalitní sbírkový fond, který je tvořen uměleckými předměty z dob gotiky, renesance a baroka. Shlédnete ukázky zbraní a střeleckých terčů. Své oko potěšíte pohledem na lidové betlémy a broumovské kroje. Uvidíte nábytek a předměty denní potřeby měšťanské kultury 19. století. Sbírka je navíc umístěna v šesti reprezentační sálech s pozoruhodnou freskovou výzdobou. Část expozice je také situována v monumentálním „kamenném“ sále.

 

Přístupnost:

Do Broumova se dostanete autem, autobusem, vlakem i třeba na kole či pěšky z Broumovských stěn. Muzeum leží ve středu města, zaparkovat může na náměstí, kde z jedna bočních ulic vede přímo ke klášteru. 

 

Vstupné

není uvedeno

 

Provozní doba

květen – září (8 – 12 a 13 – 17, denně kromě pondělí)

 

Kontakt

Klášter č. 1, 550 01 Broumov
Tel: +420 491 522 185
Email: broumov.muzeum@worldonline.cz
 

Tip na výlet

Prohlídněte si Broumovsko pěkně z výšky. Areoklub v Broumově vám nabízí vyhlídkové lety nad Broumovskými nebo Adršpašskými skalami.

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme