Fotogalerie

/album/hrad-skaly-jiraskovy-skaly-foto/a40169847-jpg/
/album/hrad-skaly-jiraskovy-skaly-foto/a40170044-jpg/
/album/hrad-skaly-jiraskovy-skaly-foto/a56814709-jpg/
/album/hrad-skaly-jiraskovy-skaly-foto/a48315672-jpg/

Poloha na mapě

Hrad Skály - Jiráskovy skály

"Skály" nejsou pouze označení pro horniny vystouplé na zemský povrch, ale také název zříceniny starého hradu, ležícího v oblasti Jiráskových skal...

 

Foto: Doogle, Krystyna SIEG - Panoramio.com

Katzenstein

Zříceninu hradu Skály naleznete ve skalní oblasti Jiráskovy skály, v jižní části Adršpašsko - teplických skal, známé také z díla Aloise Jiráska. Historické zmínky o hradu Skály, původně Katzenstein a v novověku nazývaný Bischofstein sahají až do roku 1393. Původním úkolem těchto hradů byla ochrana obchodních stezek. Datum zániku hradu je datován ke konci 15. století. Dnes zde můžete uvidět zbytkové části zdiva, které byly účelně vsazeno do okolních skal. Pozůstatky hradu si můžete vychutnat zejména při výstupu na hradní vyhlíku, odkud budete mít krásný výhled do okolí. Uvidíte stolovou horu Ostaš, vzdálené Orlické hory nebo polské stolové hory (Góry Stolowe).

 

Kudy na hrad Skály?

K hradu se dostanete po žluté značené turistické stezce z města Teplice nad Metují. 

 

 

Tip na výlet

Doporučujeme návštěvu hradu spojit s celodenní túrou Jiráskovými a Teplickými skalami. Vyjít můžete z osady Skály nebo z Teplic nad Metují. Trasa měří 13 kilometrů, ale je možné ji zkrátit vynecháním části, která vede Teplickými skalami.
 
Na Hrad Skály
Zdroj: mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme