/album/fotogalerie-mlyn-drevicek-mlynarske-muzeum/a01-jpg/
/album/fotogalerie-mlyn-drevicek-mlynarske-muzeum/a02-jpg/
/album/fotogalerie-mlyn-drevicek-mlynarske-muzeum/a14-jpg1/
/album/fotogalerie-mlyn-drevicek-mlynarske-muzeum/a13-jpg2/
/album/fotogalerie-mlyn-drevicek-mlynarske-muzeum/a11-jpg3/
/album/fotogalerie-mlyn-drevicek-mlynarske-muzeum/a06-jpg/

Poloha na mapě

 

Zajímavosti v okolí

 

Muzeum Stavebnice Merkur

 

Jestřebí hory

 

Jiráskovo muzeum

Mlýn Dřevíček - mlynářské muzeum

Nedaleko Adršpachu, v malebném údolí potoka Olšava v Horním Dřevíči u Stárkova nezapomeňte navštívit mlýn Dřevíček. 

Mlýn Dřevníček

     

Zdroj: mlyndrevnicek.cz

Jak se mlelo a žilo

Během návštěvy mlýna se dozvíte, jak probíhaly práce mlynářů a jejich pomocníků v období mezi světovými válkami. Vyslechnete si nejen spoustu zajímavých informací o jeho historii a provozu, ale také o lidech kteří zde pobývali. Zvláštní pozornost si mlýn zaslouží také z hlediska architektonického a technického. V tomoto specialním odvětví byl požádán pan PhDr. Radim Urbánek o provedení archivního výzkumu. Z celé obsáhlé práce, kterou pan Urbánek udělal citujeme: „Každý malý vesnický mlýn má nějaké specifikum a zároveň se mnoho detaily liší od mlýnů ostatních. Výjimkou v tomto směru není ani mlýn čp. 3 v Horním Dřevíči."

 

Poslední medvěd

Mlýn Dřevíček je zajímave a krásné místo. Proto neváhejte a udělejte čas na jeho návštěvu. Při prohlídce si vyslechnete tajemné přiběhy o vodnících, kteří zde pobývali, nebo vyprávěnku o posledním medvědu na Stárkovsku.

 

Pro sběratale

Ve mlýně si můžete zakoupit turistickou známku „Mlýn Dřevíček“ č. 1812, turistickou vizitku „Mlýn Dřevíček“ č. 1682 či Minivýletku z Dřevíčka č. 295. Dále je v našem obchůdku množství suvenýřů, ručně vyráběných speciálně pro náš mlýn. Z návštěvy si tak můžete odnést milou upomínku na Vaši návštěvu.
 

Přístupnost

Autem k nám dojedete po spojnici Náchod - Hronov - Stárkov. Z opačné strany Trutnov - Radvanice - Jívka - Stárkov - Hronov, či Teplice nad Metují - Česká Metuje-Stárkov - Hronov. Cyklisté mohou využít cyklotrasu č. 4020. Ve Velkém Dřevíči, případně ve Stárkově odbočte na trasu č. 4032, která je zkratkou trasy č. 4020.
 

 

Kontakt

Mlýn Dřevíček
Horní Dřevíč čp. 3
549 31 Hronov 1
GPS 50°31‘2.673“N, GPS 16°10’44.892“E
Tel.: 739 049 450
e-mail: info@mlyndrevicek.cz

web: www.mlyndrevicek.cz

 

Tip na výlet

Prohlédněte si také město Police nad Metují. Zde narazíte na muzeum stavebnice MerkurBěhem návštěvy muzea se dozvíte téměř vše o historii, ale také o současnosti této jedinečné hračky. Uvidíte zde největší stavbu postavenou z této stavebnice - "Ocelové město" postavené podle románu Julese Verna, uvidíte Petřínskou rozhlednu a jiné zajímavé stavby.


zdroj: www.mapy.cz

     

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme