Fotogalerie

/album/fotogalerie-chata-hvezda-broumovske-steny/a40347365-jpg/
/album/fotogalerie-chata-hvezda-broumovske-steny/chata-hvezda-broumovske-steny-adrspach-1-jpg1/
/album/fotogalerie-chata-hvezda-broumovske-steny/a75029624-jpg/
/album/fotogalerie-chata-hvezda-broumovske-steny/chata-hvezda-broumovske-steny-adrspach-3-jpg/
/album/fotogalerie-chata-hvezda-broumovske-steny/chata-hvezda-broumovske-steny-adrspach-2-jpg/

Poloha na mapě

Turistická chata Hvězda - Broumovské stěny

Na hřebeni Broumovských stěn nalezneze chatu Hvězda, která je oblíbeným výletním místem. Navíc je odtud nádherný výhled do kraje.

Chata Hvězda

     

Zdroj: panoramio.com

Bachyně Beruška

Na hřebeni naleznete turistickou chatu a malou kapli. Turistická chata Hvězda pochází z let 1854 – 1856.  Je postavena v zajímavém švýcarském slohu. Z ochozu chaty se Vám naskytne překrásný rozhled. Chata Hvězda poskytuje výbornou domácí stravu. Návštěvníky a hosty jistě zaujme nádherná dřevěná jídelna se stylovým krbem. Majitel chová také bachyni jménem Beruška, která je velmi ochočená a má ráda společnost. Nelekněte se, když Berušku potkáte na špacíru po Broumovských stěnách.

 

Pokud hledáte ubytování na Broumovsku, prohlédněte si širokou nabídku ubytování  za výhodné ceny. 

 

Přístupnost k chatě Hvězda

Na chatu Hvězda se můžete dostat autem, autobusem, na kole či pěšky nebo dokonce na běžkách. Auta parkují na parkovišti Hvězda (asi 200 m od chaty). Pojedete po silnici z Police nad Metují přes Hlavňov. V letní sezóně jezdí k parkovišti u chaty Hvězda linkový autobus. Na kole se k chatě dostanete nejlépe z Police nad Metují a přes Hlavňov. Pěšky po modré a červené značce z Police nad Metují, po červené z Broumova a po zelené z Teplic nad Metují.  Pro pěší turisty je ideálním výchozím bodem Police nad Metují. Výstup k chatě je středně náročný a zvládne ho každý průměrně zdatný turista.

 

Provozní doba chaty Hvězda

Středa, čtvrtek, pátek 11:00 – 20:00
Sobota 11:00 – 02:00
Neděle 11:00 – 18:00
Pondělí a úterý zavřeno.
Provoz chaty celoročně.
 

Kontakt

Turistická chata Hvězda
Police nad Metují – Hlavňov 82
Tel: 491 543 208, +420 606 294 251

e-mail: chatahvezda.novakovi@tiscali.cz

Tip na výlet

Od chaty Hvězda, kde je východisko turistických tras, se Vám nabízí mnoho krásných turistických výletů po Broumovských stěnách. Z dalších lokalit zvoucích k návštěvě doporučujeme město Polici nad Metují s Muzeem stavebnice Merkur, město Broumov s klášterem a pivovarem nebo prohlídku skalního města Ostaš a špacír po klidných Javořích horách. V zimě jsou k dispozici terény na běžky nebo lyžařské vleky v Polici, Teplicích a Janovičkách.

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme