/album/a47/dsc5656-jpg/
/album/a47/biganimals-190615-27-jpg/
/album/a47/dscf4231-jpg/
/album/a47/nove-jpg/
/album/a47/page-1-img05-original-jpg/
/album/a47/page-1-img06-original-jpg/

Poloha na mapě

Ekofarma Bošina - Meziměstí

V krásné broumovské krajině, nedaleko Teplicko-Adršpašských skal, nachází se rodinná ekofarma Bošina. Kromě toho, že její produkty se řadí do kategorie těch, které patří ke zdravému způsobu života, je přístupná veřejnosti a snaží se přiblížit život a hospodaření na farmě dětem i dospělým.

     

O ekofarmě

Rodinná ekofarma Bošina  se zabývá chovem vybraného masného skotu, prasat a doplňkovým chovem drůbeže. Zdejší zvířata jsou chována ohleduplně, v souladu s jejich životním prostředím a s respektem k jejich životním potřebám. Od jara do podzimu se pasou na voňavých lukách ve společnosti ostatních zvířat, mají přístup k čerstvé vodě i možnost úkrytu před nepříznivým počasím. Drůbež – kuřata, husy a kachny volně běhají ve výbězích, pouze na noc se uchylují do bezpečí kurníků. To vše je ve výsledku znát na kvalitě masa a dalších produktů. O tom, že ekofarma Bošina svou práci dělá dobře, svědčí nejen spokojenost zákazníků, ale i certifikát na bioprodukty vydaný kontrolní organizací KEZ a certifikát Broumovsko-regionální produkt.

 

Na farmu za zážitky

Dospělí návštěvníci se zde mohou prostřednictvím organizovaných exkurzí seznámit s provozem farmy, chovem zvířat i zpracováním masa. Na děti čeká Dětská farma s mnoha druhy hospodářských zvířat a zvířátek. Pro děti z mateřinek a žáky základních škol je připraven speciální dopolední program, během něhož se zábavnou a praktickou formou seznámí s hospodářskými zvířaty, péčí o ně, výrobou krmení, zemědělskými plodinami, neodmyslitelnou zemědělskou technikou a vším dalším, co s chovem hospodářských zvířat souvisí.

 

Součástí je i Farmářský krámek

Kromě toho si mohou zájemci nakoupit masné výrobky přímo na farmě ve Farmářském krámku. Pokud tedy zamíříte na Broumovsko, navštivte obec Vernéřovice a zdejší farmu Bošina. Potěší vás pohled na popásající se skot, vaše děti se zabaví na Dětské farmě, všichni dohromady se třeba dozvíte mnoho zajímavého a navíc si můžete báječně pochutnat.

Přístupnost

K ekofarmě Bošina vede autem cesta po silnici č. 302 z Broumova na  Meziměstí , odbočka směr Vernéřovice. V obci staví autobusová linka č. 371 Adršpach – Broumov.

 

Ocenění

Ekofarma Bošina letos získala právem vysloužené ocenění Regionálního potravika Královéhradeckého kraje!

 

Občerstvení

Farmářský obchůdek v areálu.

Provozní doba Farmářský krámek:

 

Červen, Červenec, Srpen

Čtvrtek - sobota, pondělí: od 10.00 do 17.00 hodin

Neděle: zavřeno

 

Mimo sezónu

Čtvrtek - pátek: od 10.00 do 17.00 hodin

Sobota: 9:00 do 13: 00 hodin

Neděle: zavřeno

 

Parkování

U areálu.


Kontakt

Ekofarma Bošina, 549 82 Vernéřovice 248, tel.: +420 775 663 803, www.masozfarmy.cz

 
jsem rád, že se Vám líbí nabídka spolupráce. Od Vás budeme potřebovat jen prolinkovat web. To znamená, někam ( pokud možno ) na homepage umístit odkaz na https://www.region-adrspach.cz/ubytovani/nachod/.
 
Odkaz by měl vypadat přirozeně. Napadlo mě tedy například do patičky dát textík: "Hledáte ubytování poblíž farmy? Podívejte se na https://www.region-adrspach.cz/ubytovani/nachod/", či něco na tento způsob.
 

 

TIP NA VÝLET

Zamiřte z Vernéřovic přes Bukovou horu směrem k obci Zdoňov a dále do Adršpachu, kde si prohlédnete úžasný komplex Adršpašsko-teplického skalního města. Z Vernéřovic půjdete nejprve po červené turistické značce, kterou u kostela Panny Marie Pomocné vyměníte za žlutou. Na trase budete míjet zdoňovský kostel Nejsvětější Trojice, po pravé straně zalesněný kopec se zříceninou kostela Panny Marie a vzápětí po levé ruce Křížový vrch s Křížovou cestou a krásnou vyhlídkou, kterou byste si neměli nechat ujít. Závěrečný úsek vás přivede do Adršpachu, kde se nachází vstup do skal.   

zdroj: www.mapy.cz

 
     

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme