Fotogalerie

/album/hvezdarna-upice-foto/hvezdarna-upice-adrspach-2-jpg1/
/album/hvezdarna-upice-foto/hvezdarna-upice-adrspach-jpg/

Poloha na mapě

Hvězdárna Úpice, Broumovsko

Navštivte hvězdárnu Úpice a vydejte se na dobrodružnou pouť noční oblohou. Návštěva je vhodná pro každého.

 

Zdroj: obsupice.cz

Jedinečná pozorování

Hvězdárna Úpice je odborným pracovištěm, které dosahuje v několika oblastech své činnosti velmi vysoké úrovně. Některá pozorování jsou zcela jedinečná. Vedle odborné práce se však hvězdárna Úpice zaměřuje také na osvětovou a vzdělávací činnost pro veřejnost nejen v oblasti astronomie. Návštěva hvězdárny Úpice je vhodná jak pro děti a mládež, tak i dospělé a rodiny s dětmi.

 

Audiovizuální pořady

Hvězdárna Úpice Vás srdečně zve na četná pozorování, exkurze do hvězdárny a mnohé kulturní a vzdělávací akce. Můžete na vlastní kůži zakusit pozorování noční oblohy a denní pozorování Slunce s odborným výkladem. Seznámíte se s základní astronomickou technikou. Hvězdárna Úpice nabízí audiovizuální vzdělávací pořady. Pravidelně jsou pořádány astronomická pozorování pro veřejnost z řad jednotlivců i skupin.

 

Přístupnost

Úpice je šestitisícové městečko v Podkrkonoší. Hvězdárnu najdete v jeho jihozápadní části na kopci zvaném „U Lipek“. Dostanete se sem autem, autobusem, pěšky i na kole. U hvězdárny je parkoviště.

 

Provozní doba a vstupné

Kdy navštívit hvězdárnu v Úpici a kolik vás to bude stát zjistíte zde.

 

Kontakt

Hvězdárna Úpice.
U Lipek 160, Úpice
Tel: 499 882 289             
Email: hvezdarna@obsupice.cz

 

Tip na výlet

V Úpici stojí za návštěvu muzeum a galerie Úpice. Muzeum a galerie nabízí expozici věnovanou rodině Čapkově a jejich pobytu nejen v Úpici, ale v v celém kraji pod Jestřebími horami. V rozmezí let se jedná o období 1890 – 1907. Výstava popisuje příchod rodiny a stavbu domu v Úpici, osvětovou činnost dr. Čapka, dětství a mládí Josefa, Karla a Heleny Čapkových a také díla Karla Čapka vztahující se ke kraji – ku příkladu Devatero pohádek.

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme