/album/a12/dsc-5709-jpg/
/album/a12/dscn2965-jpg/
/album/a12/img-3314-jpg/
/album/a12/img-6018-jpg/
/album/a12/img-6024-jpg/
/album/a12/img-6119-jpg/

Poloha na mapě

Lodičky v Adršpachu

Adršpašsko-teplické skály nabízí procházku skalním městem po slunných cestách i ve stínu pískovcových velikánů, návštěvu zříceniny adršpašského hradu, ale také projížďku na lodičce po hladině romantického skalního jezírka.

     

zdroj: www.skaly-adrspach.cz

Pískovcový ráj

Tato jedinečná oblast Adršpašských skal je  přitažlivým místem plným pískovcových útvarů. Nachází se tu skály bizarních tvarů, skalní labyrinty a nádherná přírodní zákoutí včetně Velkého vodopádu, který se řítí do skalní soutěsky z výšky šestnácti metrů.

 

Užijte si plavbu s vtipným vyprávěním převozníka

Loďky po jezírku kormidluje převozník, který se během plavby stará o poučení i zábavu návštěvníků. Plavby doprovází vyprávěním, ze kterého se dozvíte nejen fakta a jména okolních skalních útvarů, ale protože je to chlapík se smyslem pro humor, prozradí i to, jaké příšery a kteří vodníci žijí pod vodní hladinou. S hranou škodolibostí vám sdělí, kolik lodiček se již převrátilo, o kolik duší tak vodník rozšířil svou sbírku hrnečků a třeba i jaké jsou vaše šance, že se bez úhony dostanete zpátky na břeh.

 

Kdy a za kolik?

Plavby po skalním jezírku probíhají od května do konce října. Za příznivého počasí loďky vyplouvají již v dubnu. Provozní doba začíná v 9.00 ráno a končí odpoledne v 17.00 hodin.

 

  • palubní vstupenka stojí 50,- Kč
  • děti do 6 let mají vstup zdarma

 

V letní sezóně získáte denní aktuální informace přímo v Turistickém infocentru Adršpašské skály od 9.00 do 17.00 hodin. Informovat se můžete také na tel. čísle +420 491 586 012, nebo na mailu info@skalyadrspach.cz.

 

Když dostanete chuť na něco na zub

Pokud vám po cestě vyhládne, můžete zamířit třeba do Dolního Adršpachu a navštívit typickou hospůdku U Paňáka. Za pěkného počasí lze posedět i na venkovní terase, která vám kromě občerstvení nabídne krásný výhled na skály.

TIP NA VÝLET

Po prohlídce skal a plavbě po jezírku si můžete udělat ještě malý výlet na Křížový vrch, odkrývající nádherný výhled na Adršpach a jeho okolí. Z parkoviště půjdete po žlutě značené trase ke Křížové cestě, kde je k vidění více jak desítka litinových reliéfů zasazených v okolních skalách. Cesta vás přivede ke schodům, po jejichž zdolání se ocitnete ve výšce 667 m n. m. a ať pohlédnete kterýmkoliv směrem, budete mít nádherné okolí pod sebou jako na dlani. Pod Křížovým vrchem prochází dva kilometry dlouhá naučná stezka. Její panely obsahují zajímavé informace a interaktivními prvky a dozvíte se díky nim řadu zajímavostí o zdejší fauně, flóře, neživé přírodě a také o vlivu, který má na přírodu člověk.

 

zdroj: www.mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme