Poloha na mapě

Socha císaře pána v Markoušovicích, Jestřebí hory

V obci pod Jestřebími horami v Markoušovicích narazíte na vskutku zajímavou místní raritu - barevná litinová socha císaře Josefa II.

 

Socha císaře Josefa II.

Zdroj: panoramio.com

Dům číslo 1

Předmětem Vašeho zájmu bude dům s číslem popisným jedna. Je to původní zemědělská usedlost z roku 1574 a právě v ní v roce 1771, za katastrofální neúrody v kraji, přenocoval císař Josef II. Na jeho počest je umístěna u zahrádky domu číslo 95 pozoruhodná barevná litinová socha, která dříve stávala u místní školy. Socha je po zdařilé renovaci.

 

Co ještě v obci najdete

V obci si můžete prohlédnout také barokní kostel sv. Jana Křtitele a zastavit se v místní hospůdce. U mnoha stavení v Markoušovicích naleznete zajímavé araukarity (zkamenělé dřevo stromů). Pokud máte zájem o turistický výlet do této lokality, doporučujeme navštívit turistické trasy a kam na běžky

 

Tip na výlet

Z Makoušovic můžete vyrazit do Úpice po cyklotrase, se kterou pojedete romantickým údolím Úpy. Nebo s vydejte po stejné stezce na druhou stranu, kde si prohlédnete osadu Paseka s Jestřebí boudou. Více informací o trase Údolím Úpy na Jestřebí boudu.

 

Mapa Údolím Úpy na Jestřebí boudu

Zdroj: mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme