Fotogalerie

/album/fotogalerie-vceli-farma-rokytnik/vceli-farma-rokytnik-adrspach-5-jpg/
/album/fotogalerie-vceli-farma-rokytnik/vceli-farma-rokytnik-adrspach-1-jpg/
/album/fotogalerie-vceli-farma-rokytnik/vceli-farma-rokytnik-adrspach-2-jpg/
/album/fotogalerie-vceli-farma-rokytnik/vceli-farma-rokytnik-adrspach-3-jpg/
/album/fotogalerie-vceli-farma-rokytnik/vceli-farma-rokytnik-adrspach-4-jpg/
/album/fotogalerie-vceli-farma-rokytnik/vceli-farma-rokytnik-adrspach-6-jpg1/

Poloha na mapě

Včelí farma Rokytník

Ve včelí farmě v Rokytníku budete všude cítit omamnou vůni medu a domů si jistě odvezete nejednu sklenici a možná také hřejivou medovinku.

 

Včelí farma Rokytník

Zdroj: rokytnikvcely.cz

180 včelstev

Včelí farma se nachází v roztomilé podkrkonošské vísce Rokytník u Hronova.  Počátky vzniku farmy se datují do roku 2003. Všechna včelstva se chovají v nadmořské výšce 600 metrů ve zdravém prostředí CHKO Broumovsko. Farma má v současnosti 180 včelstev. Hlavní filozofií a vizí včelí farmy v Rokytníku je produkce vysoce kvalitních medů z ekologicky nezatíženého prostředí panenských lesů a luk. Na farmě se vyrábí med lesní, luční, malinový, javorový, lipový a nebo dokonce pohankový. Medy jsou velmi lahodné a oslovují stále více a více spokojených zákazníků. Včelí farma Rokytník již získala mnoha kvalitní ocenění.

 

Nikdy nekončící práce

V sezóně je na farmě spousta nikdy nekončící práce. Od května do srpna se totiž chovají včelí matky a tvoří se nová včelstva. Pak se vytáčí medy. Mimo sezónu se plní medy do sklenic a propaguje se včelařství po širokém okolí a vylepšuje se farma.

 

Medový obchůdek

Nově byl také otevřen sladký medový obchůdek přímo na včelí farmě v Rokytníku a tak mnozí turisté mohou absolvovat tuto zajímavou návštěvu při jejich putování Jiráskovým krajem. Rozhodně je to zajímavé a poučné zpestření výletu. Interiér medového obchůdku je velmi stylový. Všude se line nejen typická medová vůně, ale také odér borovice, ze které je vyhotoven rustikální nábytek pro obchůdek. Borovice vejmutovka nebyla vybrána jen tak nahodile. Vždyť se z ní vyrábí včelí úly. Poličky jsou pak vyrobeny v typickém tvaru včelích pláství. A co si vlastně můžete vybrat? Již zmíněné druhové medy, několik druhů medovin a medových likérů, které můžete na místě i ochutnat. Dámy nepohrdnou kvalitní kosmetikou ze včelího vosku. Oblíbené jsou také medové bonbóny, perníčky a svíčky ze včelího vosku.

 

Medová naučná stezka

Vedle medového obchůdku je návštěvníkům a turistům k dispozici medová naučná stezka, která začíná na parkovišti u včelí farmy v Rokytníku. Dozvíte se spoustu zajímavých informací o včelách a posedíte na lavičkách u farmy. Na příští rok se připravuje další projekt, půjde o včelí stodolu, ve které se budou setkávat nejen profesionální včelaři, ale také laická veřejnost, návštěvníci a turisté. 

 

Přístupnost

Do obce Rokytník se dostanete autem, autobusem nebo pěšky. Autem je příjezd ze směru od Hronova, v obci Rokytník pojedete stále do kopce skoro až na konec vesnice, kde vlevo uvidíte velký žlutý dům č. 81, zde je Včelí farma Rokytník. U domu je parkoviště. 

 

Provozní doba

pátek, sobota, neděle od 17:00 – 19:00 hod.

 

Kontakt

Včelí farma Rokytník
Rokytník 81 (u Hronova), Hronov
Tel: +420 491 481 358,  777 020 244
Email: info@rokytnikvcely.cz

 

Tip na výlet

Rokytníkem prochází turistická stezka Výšlap Turov. Můžete si vybrat jakým směrem se vydáte. Můžete se vydat směrem na Hronov a cestou si budete moci prohlédnout Skalákovu studánku nebo vyrazíte na druhou stranu, kde vás čeká výšlap na Turov a Vysoký kámen.

 

Trasa Na Turov

Zdroj: mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme