Fotogalerie

/album/fotogalerie34/a34207743-jpg/
/album/fotogalerie34/a62502101-jpg/
/album/fotogalerie34/a40028068-jpg/
/album/fotogalerie34/a55457315-jpg/
/album/fotogalerie34/a40028185-jpg/
/album/fotogalerie34/a22855746-jpg/

Poloha na mapě

Jestřebí hory - Broumovsko

Jestřebí hory jsou romantickým koutkem východních Čech protkaným Devatero pohádek od spisovatele Karla Čapka. 

 

Jestřábí hory

Zdroj: panoramio.com

Žaltman

Jestřebí hory tvoří povětšinou zalesněný hřeben, který se táhne v délce 17 kilometrů. Nejvyšším vrcholem je Žaltman s 740 metry nad mořem.  Turistům jsou k dispozici značené turistické stezky, cyklotrasy a v zimě udržované běžecké stopy. Oblíbené jsou vyjížďky na koních. V lesích roste hojně hub a borůvek. V itineráři tras najdete příjemné i náročné výlety. 

 

Cíle Jestřábích hor

A jaké jsou nejoblíbenější výletní cíle Jestřebích hor? Je to již zmíněný vrch Žaltman s železnou rozhlednou z roku 1967, odtud je báječný panoramatický výhled do kraje. Dále osada Paseka s Jestřebí boudou nebo též Řehákovou hospodou. Dále hornické obce Malé Svatoňovice a Radvanice, které jsou dobrým východiskem pro Vaše špacíry po Jestřebích horách. Navštivte také obec Odolov s loupežnickou hospodou U Lotranda.

 

Kam ještě vyrazit?

Oblíbené jsou také Markoušovice se sochou císaře pána. Nad vsí Petrovice jsou ve slepencových skalách tzv. vírové hrnce. Z dalších výletních cílů jmenujme Čížkovy a Kryštofovy kameny. Z vrcholů můžete obdivovat vedle Žaltmanu, také Kolčarku, Slavětínský kopec nebo Švédský vrch. Téměř po celém hřebenu prochází souběžně se značkou tzv. Panská cesta. Milovníci vojenství zaplesají nad místními bunkry. Celá oblast se pyšní krásnou přírodou.

 

Tip na výlet

Využijte stezku Za Lotrandem do Jestřebích hor. Ta vás provede po panské cestě, vyšplháte se na vrch Žaltman a podíváte se i na několik bunkrů. Svou cestu můžete zakončit ve vyhlášené hospůdce U Lotranda. 

 

 Za Lotrandem do Jestřebích hor 

Zdroj: mapy.com

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme