Fotogalerie

/album/broumovske-steny-foto/broumovske-steny-i-jpg/
/album/broumovske-steny-foto/broumovske-steny-ii-jpg/
/album/broumovske-steny-foto/broumovske-steny-iii-jpg/
/album/broumovske-steny-foto/broumovske-steny-iv-jpg/
/album/broumovske-steny-foto/broumovske-steny-v-jpg/
/album/broumovske-steny-foto/broumvske-steny-jpg/

Poloha na mapě

Zajímavá místa  Broumovských stěn

Broumovské stěny, to jsou skalní města, hluboké rokle, skalní věže. Navíc zde najdete mnoho míst, kde je nádherný výhled do okolního kraje.

 

Broumovské stěny
Zdroj: panoramio.com

Hokejka, Hřiby, Kovárna...

Víska Řešiný ukončuje oblast Broumovských stěn i hranici České republiky. Je zde bývalý hraniční přechod do Polska. V Polsku na Broumovské stěny navazuje národní park Stolové hory a Bludné skály. Řeřišný se nachází v údolí Rejšenského potoka asi 2 km od Machova. Poblíž je chráněná rašelinná louka. Bývalá hájovna pochází z roku 1852 a má nad svým vchodem znak broumovského opata Nepomuka Rottera. Z Řeřišného se dostanete po žluté turistické značce na Božanovský Špičák.  K dalším zajímavým místům Broumovských stěn patří Hájkova rokle, Hokejka, Hruškova rokle, Hřiby, Kovárna, Modrý kámen, Myší díra, Ovčín, Pánův kříž, Signál, Skalní divadlo, Sova, Soví hrádek, Spáleniště, Strážná hora, Velká kupa, Zaječí rokle a Honský Špičák.

 

Pánova cesta - Police nad Metují

Vede z Police nad Metují přes Kovářovu rokli až na hřeben Broumovských stěn. Právě přes tuto stezku utíkal broumovský opat Wolfgang Selender do Police nad Metují v roce 1618, když dal v Broumově příkaz k uzavření evangelické modlitebny.
 

Laudonovy valy

Jsou to sporé zbytky valů asi 100 metrů jižně pod vrcholem Honského Špičáku. Vybudovali ho panduři generála Laudona proti pruským vojákům ve válce v roce 1758. K Laudonovým valům vede modrá turistická značka z Police nad Metují a od chaty Hvězda.
 

Kovářova rokle

Hluboký a romanticky tvarovaný skalnatý kaňon v zalesněném prostředí. Najdete ho na jihozápadním svahu Broumovských stěn, asi tři kilometry od Police nad Metují. Je ohraničen 60 až 100 metrů vysokými skalními bloky. Kovářovu rokli musíte určitě vidět. V horní části je výstup trochu příkrý, ale vše Vám vynahradí okolní nádhera. V dolní části pak naleznete Mariánskou jeskyni a Kovárnu. Z Police nad Metují vede přes Kovářovu rokli červená značka, která pak míří až k chatě Hvězda na hřebeni Broumovských stěn. V Kovářově rokli leží v její dolní částí pozoruhodná skalní dutina nazvaná Mariánská jeskyně. Je situována v jižní části Kovářovy rokle. Z hlavní turistické trasy (červená značka) k ní vede asi 100 metrů dlouhá odbočka. V pískovcové skále se Vám pak naskytne pohled na basreliéf mariánské hlavy od vratislavského sochaře O. Rachnera z roku 1886.
 

Kačenka

Kačenka. Je to jeden z nejobdivovanějších skalních útvarů Broumovský stěn, kterému se také přezdívá Bumbrlíček. Leží v nadmořské výšce 688 metrů. Vede k němu odbočka z hřebenové turistické cesty mezi Hony a Hvězdou. Z balvanů před Kačenkou je pak rozhled na Javoří hory a do údolí řeky Stěnavy.
 

Kamenná brána - Broumovské stěny

Další vyhlídkový skalní útvar Broumovských stěn ve tvaru brány či okna. Je situován na Velké kupě při odbočce ze žluté značky (cestou ze Zaječí rokle pod Korunou).

 

Tip na výlet

Broumovskými stěnami vás provede turistická trasa Po Broumovských stěnách. Stezka vás povede z Police nad metují až do Broumova přímo středem Broumovských stěn a tou nejkrásnější přírodou.

 

Mapa Po Broumovských stěnách

Zdroj: mapy.com

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme