Fotogalerie

/album/fotogalerie25/a62180657-jpg/
/album/fotogalerie25/a62290138-jpg/

Poloha na mapě

Čížkovy kameny - Trutnovsko

Jedná se o zalesněný skalnatý hřbet v nadmořské výšce 632 metrů nad mořem nad levým břehem Úpy, odkud budete mít rozhled na Trutnovsko a Krkonoše.

 

Čížkovi kameny

Zdroj: panoramio.com

Bílé pískovce

Asi 5 kilometrů jihovýchodně od Trutnova nad vesnicí Lhota naleznete skalnatý hřbet Čížkovy kameny. Leží na žluté a zelené turistické značce. Je to shluk bílých pískovců z období mladších druhohor. Před 100 miliony lety tu totiž bylo nepříliš hluboké moře, jehož dno bylo pokryto pískem, ze kterého se postupně vytvořily nejen tyto kameny, ale také Adršpašsko – Teplické skály a kamenné útvary po celých východních Čechách. 

 

Skrýš z války

Je zde také skrýš nebo jeskyňka z navršených kvádrů, kde se podle legendy skrýval za války v roce 1866 průmyslník Walzel z nedaleké Poříče. Z okraje pískovcových skal je pak pěkný výhled do kraje, především na Trutnovsko, Krkonoše a do údolí Úpy.

 

Tip na výlet

Vydejte se na Čížkovy kameny vycházkou ze Lhoty. Půjdete po zelené turistické značce, ještě než dorazíte k Čížkovým kamenům, můžete odbočit na Kozí kameny, které jsou nedaleko. Až dorazíte na Čížkovy kameny a pokocháte se vyhlídkou, pokračujte po zelené značce až na rozcestí U Čížkových kamenů. Zde odbočíte na žlutou turistickou značku, po které budete pokračovat na rozcestí Pod Hůrou, odkud se vydáte po červené zpět do Lhoty. Celá trasa měří asi pět a půl kilometru.

 

Okolo Čížkových kamenů

Zdroj: mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme