/album/fotogalerie78/a94767053-jpg1/
/album/fotogalerie78/a51058431-jpg/
/album/fotogalerie78/a59926560-jpg/
/album/fotogalerie78/a61896517-jpg/
/album/fotogalerie78/a94767481-jpg1/
/album/fotogalerie78/a81172864-jpg/

Poloha na mapě

Zajímavosti v okolí

 

Koupaliště meziměstí

Javoří hory (Vraní hory) - region Adršpach

Odlehlý pohraniční zalesněný hřeben hor je opravdovým balzámem pro duši. Pokud hledáte klid v lůně lesů a hor, tak jste na tom pravém místě.

Javoří hory

     

Zdroj: panoramio.com

Panenská příroda

Do Javoříchích hor stále ještě nenašlo cestu mnoho turistů. A přitom se jedná o unikátní oblast panenské přírody. Celé území Javořích nebo-li také Vraních hor je protkáno sítí turistických stezek. Je možné, že při Vašem putování nepotkáte ani živáčka. Tady dávají lišky dobrou noc.  K výletům se nabízí místa jako Ruprechtický Špičák, Javorový nebo Čertův vrch. 

 

Tip na výlet

Skalní turisté to mohou vzít z gruntu a rovnou si dopřát hřebenový přechod přes Javoří hory. Můžete začít v Meziměstí a putovat přes vršky Javořích hor až do obce Janovičky nebo do Broumova. Přechod hřebene rozdělte na dvě části s ubytováním a přestávkou v obci Janovičky. Jehličnaté lesy jsou vhodné i pro přespání pod širákem. Více o trase Tulákem v Javořích horách.

 

Trasa Javoří hory

Zdroj: mapy.cz

Lidová architektura

Turistickou základnou pro východisko do Javořích hor se Vám může stát město Broumov nebo obce Meziměstí a Janovičky. Nezapomeňte navštívit také roztomilé vesničky Javořích hor, které se krčí po nimi s pěknou lidovou architekturou a statky broumovského typu. Doporučujeme ku příkladu Vižňov, Ruprechtice, Heřmánkovice nebo Šonov. 

 

Ruprechtický Špičák

Javoří hory začínají nad sedlem u Mieroszówa a končí u obce Radków v Polsku. Na české straně se táhnou od Meziměstí a Vižňova, přes Ruprechtice a Heřmánkovice, kopírují město Broumov, pokračují přes Šonov a Otovice a končí u obce Božanov. V podstatě uzavírají Broumovský výběžek a jeho kotlinu. K nejkrásnějším místům patří úsek od Meziměstí k Janovičkám s dominantou Ruprechtického Špičáku, který je nejvyšším vrcholem Javořích hor a pne se ve výšce 880 metrů. Hřeben Javořích hor nápadně vyniká ostrými kopečky a vrcholy sklánějícími se v úhlu 10 až 15 stupňů. 

 

Ruprechtický Špičák

Zdroj: panoramio.com

Temné lesy

Jižní svahy jsou brázděny četnými údolími s potoky. Nejhlubším údolím je Uhlířské. Z okrajů jmenovaných vsí Javořích hor se Vám naskytnou překrásné rozhledy do kraje. Javoří hory jsou krajem rozhledů i temných lesů pro romantické tuláky a milovníky přírody. Střídají se lesy, louky, stezky, travnaté pěšiny přímo podél hraničních patníků.

Rozhlédněte s krajinou Javořích hor

Podělte se s přáteli     

Hledáte možnosti, kde se pohodlně ubytovat?

Prozkoumejte každou oblast adršpašského regionu:

Adršpašské skály | Teplické skály | Babiččino údolí a okolí | Broumovsko | Náchod a okolí

 

Ubytování podle druhu

Hotely | Penziony | Chaty, apartmány

 

Tématické pobyty

Wellness ubytování | pobyty pro seniory | ubytování s bazénem | ubytování se psemubytování pro rodiny s dětmi

Vyhledávání

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30

Doporučujeme